Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Atrakcie v Hongkongu
Pridané dňa: | 7370 prečítaní
Atrakcie v Kodani
Pridané dňa: | 7742 prečítaní
Atrakcie v Helsinkách
Pridané dňa: | 5859 prečítaní
Atrakcie v Osle
Pridané dňa: | 7561 prečítaní
Atrakcie v Štokholme
Pridané dňa: | 6755 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Malta chce v lete vyplácať turistom vreckové až do výšky 200 eur]
13.04.2021
Malta chce v lete vyplácať turistom vreckové až do výšky 200 eur

Cestovať na Maltu sa toto leto oplatí. V snahe prilákať cez tohtoročnú dovolenkovú sezónu turistov zo zahraničia, prišla tamojšia vláda s programom na podporu cestovného ruchu v podobe finančných príspevkov až do výšky 200 eur na osobu. Objednať si pritom stačí aspoň 3-dňový pobyt v hoteli.

viac
[Veľká Británia hlási postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení]
07.04.2021
Veľká Británia hlási postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení

Keďže pandemická situácia vo Veľkej Británii sa aj vďaka masívnemu očkovaniu a prísnym reštrikciám pomaly zlepšuje, ohlásila táto ostrovná krajina postupné uvoľňovanie protiepidemických opatrení. Dotknúť by sa to malo aj cestovania.

 

viac
[Košické letisko avizuje v máji osem pravidelných liniek]
31.03.2021
Košické letisko avizuje v máji osem pravidelných liniek

Výrazný prepad v počte cestujúcich, ovplyvnený pandémiou koronavírusu a s tým spojenými prísnymi opatreniami v celej Európe, zaznamenalo za posledný rok aj medzinárodné letisko v Košiciach. Za január a február tohto roka kleslo oproti vlaňajšku množstvo cestujúcich o 89 percent. Kým za prvé dva mesiace minulého roka zaregistrovali na košickom letisku 43.759 cestujúcich, v roku 2021 ich za rovnaké obdobie bolo dokopy 4786.

viac
[Z Viedne priamo do New Yorku s letenkami za super ceny už toto leto!]
24.03.2021
Z Viedne priamo do New Yorku s letenkami za super ceny už toto leto!

Obľúbené rakúske aerolinky Austrian Airlines prichádzajú s lukratívnou ponukou akciových leteniek za "veľkú mláku". Do New Yorku a naspäť sa tak už toto leto môžete dostať priamo z Viedne od neuveriteľných 399 eur! V cene je okrem palubného servisu aj príručná batožina.

viac
[Karanténa na jachte? Turisti v Thajsku majú teraz na výber]
17.03.2021
Karanténa na jachte? Turisti v Thajsku majú teraz na výber

Thajsko ponúka návštevníkom ostrova Phuket novú a príjemnejšiu formu karantény po príchode do krajiny - na jachte. Stačí mať negatívny výsledok PCR testu a následne pomocou smart zariadenia monitorovať svoj zdravotný stav a polohu.

viac

Atrakcie v Sydney

australia-_9_.jpg

Sydney ponúka veľa krásnych a zaujímavých miest, ktoré možno navštíviť. Pozrite si aspoň krátky zoznam niektorých z nich.

DARLING HARBOUR A CENTRUM

V oblasti dnešného centra okolo George Street sa kedysi nachádzali chatrče, no po zlatej horúčke tu vyrástlo množstvo obchodov a bánk. Culwulla Chambers je prvý mrakodrap, ktorý bol postavený v roku 1912. Blízko centra sa nachádza Hyde Park, ktorý je miestom pokoja od rušného centra. Pri príležitosti 200. výročia vzniku Nového Južného Walesu vznikol Darling Harbour, v minulosti mal veľký význam pri rozvoji obchodu s drevo, obilím a uhlím, po rozvoji kontajnerovej lodnej dopravy však postupne tento prístav chátral. V roku 1984 však bol však založený Darling HArbour Auhority a z malého prístavu sa stal veľký vydláždený prístav plný zaujímavých atrakcií. Tento komplex bol otvorený v roku 1988. Do tohto komplexu patrí v súčasnosti aj Národné námorné múzeum, sydneyské akvárium či Čínska záhrada, kino IMAX,  Nachádza sa tu aj nákupné centrum, v ktorom možno míňať peniaze vo viac ako 200 obchodoch. Dá sa povedať, že tento prístav predstavuje kultúrne a spoločenské centrum mesta. Celkovú atmosféru dotvárajú aj pouliční zabávači.

 

ČÍNSKA ZÁHRADA (CHINESE GARDEN OF FRIEDSHIP) 

Táto záhrada predstavuje výborný variant oproti rušnému centru. Záhrada vznikla na znak priateľstva medzi Sydney a Čínou. Posedieť si tu možno pri chutnej šálke čínskeho čaju. Neďaleko záhrad sa nachádza aj Chinatown, teda čínska komunita, kde sa nachádza množstvo špecifických obchodíkov a reštaurácii. Nachádzajú sa tu aj luxusné reštaurácie, ktoré navštevujú ázijský imigranti. Možno tu nakúpiť množstvo zeleniny a ovocie, tradičné bylinky a masti. Takisto sa tu nachádzajú ázijské klenotníctva, nakúpiť tu možno aj odevy. Čínske filmy si možno pozrieť v dvoch multikinách. Viac informácií hľadajte tu.

 

ROYAL BOTANIC GARDEN 

Kráľovská botanická záhrada má 30 ha a nachádza sa uprostred mesta. Skrášľujú ju fontány, sochy a pomníky a celkovú atmosféru dotvára záliv Farm Cove. Záhrada vznikla v roku 1816 a v súčasnosti predstavuje najstaršiu inštitúciu, ktorá sa zaoberá starostlivosťou o rôzne druhy rastlín, ktoré majú svoj pôvod v Austrálii i zámorí. Jednotlivé vzorky sa tu nachádzajú vďaka Josephovi Banksovi, ktorý ich zozbieral počas výpravy s kapitánom Cookom okolo južného pobrežia Austrálie v roku 1770. Pozrieť si ich môžete v Národnom „herbáriu“, ktoré sa nachádza v Novom Južnom Walese. Toto stredisko je podstatné z hľadiska výskumu flóry Austrálie. Záhrada je voľne prístupná a celkovo sa tu nachádza viac než 45-tisíc druhov rastlín, ktoré sú zoradené do jednotlivých tematických častí, medzi ktorými sa dá pohybovať vláčikom.Svoj domov tu majú aj austrálske zvieratá. Z tejto záhrady sa vám naskytne nádherný pohľad na Operu a Sydney Harbour Bridge. Viac info na stránke záhrady.

 

HYDE PARK

Na mieste súčasného Hyde parku sa pôvodne nachádzalo športovisko, na ktorom sa konali rôzne súťaže. V súčasnosti sa tu nachádza Pamätník Anzac Memorial, ktorý je vyjadrením úcty obetiam v prvej svetovej vojne. Tento pamätník v podstate tvorí budova, v ktorej sa nachádzajú fotografie, v okolí sú jazierka (Pool of Rememeberance), a teiž Archibaldova fontána, ktorá vznikla pri príležitosti austrálskej účasti na vojnových udalostiach vo Francúzsku. Počas leta sa tu koná množstvo kultúrnych podujatí. Viac o parku čítajte tu.

 

SYDNEY AKVÁRIUM

Sydneyské akvárium sa radí k najpopulárnejším vo svete. Nachádza sa v ňom vyše 11 500 živočíchov. Akvárium sa skladá z jednotlivých častí. Vidno tu možno ryby, koraly aj vtákopysky, tučniaky, žraloky, krokodíly či iné živočíchy. Návštevníkov isto zaujme sklenený tunel, z ktorého máte všetky živočíchy ako by na dosah ruky. Toto akvárium nájdete v Darlin Harbour. Návštevu tohto miesta isto neoľutuje. Viac info tu.

 

TARONGA ZOO

Samotná ZOO patrí k veľmi atraktívnym oblastiam v prístave. Domov tu našlo niekoľko stoviek druhov zvierat. Niektoré sú vyslovene austrálske, teda ich nenájdete nikde inde na zemi. Návšteva ZOO bude určite príjemným zážitkom. Viac informácií nájdete priamo na stránke ZOO.

SYDNEY OLYMPIC PARK A OLYMPIJSKÁ DEDINA

Tento park vznikol pri príležitosti olympijských hier v roku 2000. Park pritom vznikol na mieste bývalého smetiska. Návštevníci parku si môžu prezrieť 15 architektonických budov a prehliadnuť s aj ich interiéry. Park sa rozkladá na ploche 600ha a jeho súčasťou je cyklistická dráha či golfové ihrisko. Pre viac info kliknite sem.

 

QUEEN VICTORIA BUILDING (QVB) 

V tomto komplexe nájdete najlepšie nákupné centrum v Sydney a toto miesto je považované za najkrajšie svetové nákupné centrum. Vznik budovy sa datuje rokom 1898 a je postavená v románskom štýle. Vo vnútri budovy sa nachádzajú aj zaujímavé exponáty, ako portrét Kráľovnej matky alebo historické hodiny. Posedieť si tu môžete aj pri šálke voňajúcej kávy.

 

ŠTVRTE V SYDNEY

V štvrti King Cross si môžete vybrať z množstva kaviarní, v ktorej si vychutnáte tento obľúbený nápoj. Darlinghurst sa preslávil marcovým sprievodom gayov a lesbičiek pod názvom Gay an Lesbian Mardi Grad. Štvrť Paddington tvoria viktoriánske budovy, množstvo reštaurácií, galérií a starožitníctva. Počas sobôt tu bývajú trhy.

 

PLÁŽE V SYDNEY

Na sydneyských plážach určite objaví každý miestečko, ktoré ho bude fascinovať. Pláže, ktoré smerujú do Sydneyského zálivu ponúkajú kúpanie v pokojnom mori bez vĺn, naopak tie orientované smerom k oceánu sú rajom pre surfistov, ktorí vyhľadávajú vlny. Užne od hlavného zálivu nájdete pláže Bondi, Bronte, Coogee a Cronulla, severne sa nachádzajú pláže Manly a Palm Beach. Úsek medzi Bondi Beach a Coogee Beach sa nazýva Coastal Walk, a keď ním prejdete, máte zaručenú úžasnú prechádzka po pobreží, počas ktorej sa vám naskytne niekoľko zaujímavých scenérií. Takéto prechádzky ponúka aj väčšina turistických organizácií spolu so sprievodcom. Sydneyské pláže s nádherným bielym pieskom sú teda rajom pre každého.

 

BONDI BEACH

Oblúkovitá pláž so zlatým pieskom a úžasnými vlnami láka surfistov z celého sveta. Pozdĺž pláže sa nachádza aj niekoľko kaviarní a reštaurácií, v ktorých si možno posedieť a nechať svoje starosti odniesť spolu s  morskými vlnami. Biely piesok tejto krásnej pláže ohraničujú dva útesy.

 

NÁRODNÉ PARKY

Sydney je známe aj svojimi národnými parkmi. Národný park Sydney Harbour, Royl National park, Národný park Ku-ring-gai, známy je aj Národný park Botany Bay. Národné parky sa nachádzajú na väčšine pobrežia a je v nich zachovaný pôvodný ekosystém.  Viac o národných parkoch čítajte tu.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Sydney:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent