Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[V Poľsku vyrastie jedno z najväčších letísk na svete]
29.11.2022
V Poľsku vyrastie jedno z najväčších letísk na svete

Víťazom medzinárodnej architektonickej súťaže na nové letisko Centralny Port Komunikacyjny, ktoré by malo vyrásť neďaleko hlavného mesta Varšava, sa stal britský ateliér Foster + Partners pod vedením známeho architekta Norman Fostera. Letisko CPK by malo byť prepojené aj so železnicou a inými dopravnými spojmi.

viac
[Najnebezpečnejšie letisko na svete? Nájdete ho v Nepále]
22.11.2022
Najnebezpečnejšie letisko na svete? Nájdete ho v Nepále

Je vstupnou bránou na slávny Mount Everest a hrdí sa titulom najnebezpečnejšieho letiska na svete. Pristávanie na ňom je častokrát hotovým adrenalínovým zážitkom. Reč je o jedinečnom letisku Lukla’s Tenzing Hillary v Nepále.

viac
[Na Kanárske ostrovy priamo z Bratislavy za skvelé ceny už od 80 €]
15.11.2022
Na Kanárske ostrovy priamo z Bratislavy za skvelé ceny už od 80 €

Bratislavské letisko ohlásilo priamu linku na Kanársky ostrov Lanzarote už v auguste tohto roka, lietať sa však začína práve od novembra a to vo frekvencii jedenkrát do týždňa. Viete si tak skvele naplánovať jeden- či dvojtýždňovú dovolenku počas zimnej sezóny. Ak snívate o dovolenke pri mori, nemusíte cestovať do vzdialenej exotiky, nádherný španielsky ostrov Lanzarote je na zimnú dovolenku ako stvorený.

viac
[Do Spojených arabských emirátov už cestujeme bez vstupných obmedzení]
10.11.2022
Do Spojených arabských emirátov už cestujeme bez vstupných obmedzení

Pri vstupe do Spojených arabských emirátov aktuálne nie je potrebné preukazovať sa negatívnym výsledkom PCR testu, ani potvrdením o kompletnom očkovaní. Od 7. novembra zrušila táto krajina na Arabskom polostrove všetky covidové opatrenia, ktoré boli zavedené v súvislosti so šírením koronavírusu. Do Abu Dhabi či Dubaja si tak opäť zaletíte jednoducho a pohodlne ako pred pandémiou.

viac
[Rím, Edinburgh, Dubaj či Lanzarote: Kam sa bude lietať z Bratislavy v zime?]
03.11.2022
Rím, Edinburgh, Dubaj či Lanzarote: Kam sa bude lietať z Bratislavy v zime?

S prechodom na zimný čas sa na letiskách zvykne meniť aj letový poriadok. Platí to samozrejme aj pre bratislavské letisko, ktoré si na prichádzajúcu zimnú sezónu pripravilo množstvo zaujímavých spojení. Tešiť sa tak môžete napríklad aj na linku do Ríma, Dubaja, Edinburghu, či na Kanárske ostrovy.

viac

Ako sa dostať z letiska v Sydney?

amsterdam---schiphol-_36_.jpg

V Sydney sa nachádza letisko Kingsford Smith. V nasledujúcich riadkoch prinášame základné informácie o letisko a o doprave z neho a naň.

Kingsford Smith je medzinárodné letisko v Sydney, ktoré má tri terminály. Nachádza sa cca. 9 km južne od Sydney. V príletovej hale T1sa nachádza informačná tabuľa, ktorá poskytuje turistom informácie o ubytovaní, výletoch a iných zaujímavostiach Sydney. Informácie o príletoch a odletoch a o letisku ako takom poskytuje tzv. zlatý ambasádor, ktorý sa nachádza vo všetkých letiskových častiach, a tiež v príletovej a odletovej hale.

Delivery Address
The Ulm Building
1 Link Rd
Sydney International Terminal
NSW 2020

Postal Address
Locked Bag 5000
Sydney International Terminal
NSW 2020

Phone: +61 2 9667 9111 (7 Days)
Fax: +61 2 8338 4919

Webová stránka: http://www.sydneyairport.com

Dopravu medzi jednotlivým terminálmi zabezpečuje letisková linka.

Z letiska do centra mesta sa najlepšie dostať vlakom či autom. Vlakové zastávky nesú aj pomenovania podľa jednotlivých terminálov – Domestic Terminal a International Terminal.

 

Ako sa dostať z letiska a na letisko:

AUTOM

Pri ceste autom sa treba držať dopravných značení. Aktuálne mapy a popis dopravy k letisku z rôznych častí Sydney nájdete na webovej stránke letiska. Na letisku nájdete tri parkoviská. Pri termináli T1 sa nachádza parkovisko pred príjazdovou halou, potom sa tu nachádza poschodové parkovisko a aj parkovisko pre dlhodobé parkovanie. Parkovisko pre dlhodobé parkovanie sa nachádza v blízkosti heliportu. Na letisku si možno prenajať auto od spoločností Avis, Budge, Europcar, Hertz, Red Spot či Thrifty. Autá si možno objednať vo viacposchodovom parkovisku.

VLAK

Železnica Airport Link spája medzinárodný terminál (T1), národný terminál (T2), Qantas terminál (T3) s centrom Sydney a jeho predmestiami. Stanice vlaku sa nachádzajú pri všetkých termináloch. Cesta do Sydne Town Hall trvá približne 13 min. Lístky si môžete rezervovať cez web.

AUTOBUS

Existujew prepravca The Kingsford Smith Transport Sydney Airporter hotel bus, ktorý vás dopraví ku každému hotelu a hostelom v štvrti Kings Cross, ale tiež do oblasti Darling a blízko mestského centra.
Existuje viacero spoločností, ktoré prevádzkujú dopravu medzi letiskom a väčšinou predmestí mesta. Lístok si treba rezervovať vopred.

TAXI

Ako na väčšine letísk, aj pred tým sydneyským sa nachádza stanovisko taxíkov, kde si možno odvoz objednať. Cesta trvá približne 30 min. 

 

CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje služby dopravy z letiska a na letisko. Uvedené informácie majú len informatívny charakter.

Vyberte si lacné letenky do Sydney:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent