Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 3696 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 6440 prečítaní
Doprava v Helsinkách
Pridané dňa: | 4442 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 5813 prečítaní
Doprava v Moskve
Pridané dňa: | 3961 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Lietanie postojačky? Čoskoro možno realita]
24.04.2019
Lietanie postojačky? Čoskoro možno realita

Kým pre niekoho je lietanie hobby, pre iného je to skôr stresujúca záležitosť. Málo miesta na nohy, nešťastné stredné sedadlo alebo nepríjemný spolusediaci sú častokrát súčasťou bežného letu. Čoskoro sa situácia môže úplne zmeniť a lety si budeme môcť užívať aj postojačky. Kedysi iba šialený nápad, zachvíľu už možno realita.

viac
[Dnes si pripomíname Deň Zeme. Ktoré sú najzelenšie krajiny sveta?]
22.04.2019
Dnes si pripomíname Deň Zeme. Ktoré sú najzelenšie krajiny sveta?

Ochrana životného prostredia sa stáva čoraz dôležitejšou témou vo viacerých krajinách sveta.

viac
[Veľká noc je za rohom! Vyrazte na spontánny výlet]
17.04.2019
Veľká noc je za rohom! Vyrazte na spontánny výlet

Veľká noc je síce už za rohom, ale na kúpu leteniek ešte stále nie je neskoro.

viac
[Istanbul má od apríla nové letisko]
15.04.2019
Istanbul má od apríla nové letisko

Istanbulské letisko Atatürk zažilo nedávno veľké sťahovanie. Jedno z najvyťaženejších letísk na svete nahradilo nové letisko Istanbul. Hlavné medzinárodné letisko sa presťahovalo na nové miesto.

viac
[Poďte do tepla! Letenky z Bratislavy už od 62 eur]
10.04.2019
Poďte do tepla! Letenky z Bratislavy už od 62 eur

Drink do ruky a pohoda na pláži! Chcete si užiť trochu slnka a dovolenkovej pohody skôr, ako obľúbené dovolenkové destinácie zaplavia masy turistov?

viac

Doprava v Sydney

australia-_8_.jpg

V Sydney existujú Transport Infoline, ktoré poskytujú informácie o linkách autobusov, trajektov a vlakov, ich cestovných poriadkoch a cenách lístkov.

 

Hromadnú dopravu v Sydney tvoria autobusy, trajekty a železnice. Vlaková a autobusová doprava je rýchla a veľmi efektívna. K najlacnejším dopravným prostriedkom patria autobusy a trajekty. Veľmi populárne sú medzi turistami vyhliadkové výlety po meste aj celej Austrálii.

Čo sa týka lístkov, tak ide o integrovaný systém, teda jeden lístok platí v autobuse, trajekte aj vo vlaku. Viac infomácií o hromadnej doprave získate tu.

 

ZĽAVY PRI CESTOVANÍ

SYDNEY PASS

Umožňuje získať zľavy na cestovanie po Sydney, ale aj do rôznych atrakcií. Viac informácií získate tu: http://seesydneypass.iventurecard.com/

V prípade záujmu o zľavovú kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby. 

 

Existujú aj iné typy zľavových kariet, ako napr.:

TRAVEL PASS

Ide o zľavnené cestovné lístky, ktoré možno použiť pri cestovaní mestskou dopravou . Je platný týždeň, ale viac týždňov. Cestovať možno v rámci určenej trasy.

DAY TRIPPER PASS

Je jednodňový lístok na mestskú dopravu.

TRAVEL TEN BUS  PASS

Poskytuje 10 jázd autobusom

FERRY TEN

Poskytuje 10 plavieb trajektom.

Pasy možno zakúpiť v staniciach a v novinových stánkoch.

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Autobusovú dopravu v Sydney zabezpečuje State Transit. Len niektoré linky prevádzkujú aj nočné spoje. Viac informácií o autobusovej doprave nájdete na tejto stránke http://www.sydneybuses.info/.

 

TRAJEKTY

Sieť trajektov spravuje Sydney Ferries Trajekty sa nachádzajú v sydneyskom prístave a dopravia vás medzi Circular Quay a cca 30. destináciami počas dňa. Lístky možno zakúpiť priamo na palube alebo v automatoch pri zastávkach trajektov. Loďou sa možno dostať aj na známe pláže Bondi na juhu či Manly na severe. Medzi obľúbené turistami patri a aj miesta Darling Harbour, Taroga ZOO, Watsons Bay. Viac informácií o trajektoch hľadajte na týchto stránkach. http://www.sydneyferries.info/

 

VLAKY

Železničnú sieť prevádzkuje firma City Rail. Táto mala hlavne zabezpečiť rýchlu dopravu medzi mestom a jednotlivými predmestiami. Počas víkendov sú spoje menej frekventované. Lístky je možné zakúpiť si na železničnej stanici.

Jednokaľku a light rail services prevádzkuje Connex Sydney. Jednokoľajka jazdí medzi centom mesta, prístavom Darling a čínskou štvrťou. Light rail service premáva medzi Centrálnou stanicou a Star City. Lístky na vlak možno zakúpiť v automatoch alebo na staniciach. Viac informácií hľadajte tu: www.cityrail.com

 

AUTOM

Dopravu v meste sa mala zlepšiť po Olympijských hrách v roku 2000. K letisku sa možno prepraviť cez tunel Eastern Distributor tunnel. Priame cestovanie z Kings Cross do prístavu Darling zabezpečnuje tunel Cross – City. V meste môže byť aj problém s parkovaním, pretože sú miesta, na ktorých je parkovanie zakázané. Centrálne parkovisko na nachádza na ulici York – Queen Victoria Building (QVB) parkovisko.
Pokiaľ si chcete v Sydney prenajať auto potrebujete medzinárodný vodičský preukaz, vek cca 25 rokov. Hlavnými spoločnosťami na prenájom áut v Sydney sú Avis, Budget, Hertz a Thrifty.

Pokiaľ ste milovníkmi cyklistiky, tak za najvhodnejšie miesto pre tento šport sa považuje okolie Centennial Parku. Bicykle si možno prenajať vo Woolys Wheel a Inner City Cycle.

 

TAXI

Taxíky majú hlavné sídla pri autobusových  a železničných staniciach a pri hoteloch. Jazda taxíkom počas noci je za príplatok. Taxi služby poskytujú spoločnosti Taxis Combined Services a Premier Cabs.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent