Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-18:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Doprava v Hongkongu
Pridané dňa: | 4121 prečítaní
Doprava v Kodani
Pridané dňa: | 7148 prečítaní
Doprava v Helsinkách
Pridané dňa: | 4929 prečítaní
Doprava v Štokholme
Pridané dňa: | 6813 prečítaní
Doprava v Moskve
Pridané dňa: | 4431 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Cestovanie a koronavírus: Čo na to európske nízkonákladovky?]
26.03.2020
Cestovanie a koronavírus: Čo na to európske nízkonákladovky?

Zmeny a obmedzenia neobišli ani európske nízkonákladové letecké spoločnosti.

viac
[Emirates ruší lety z Viedne]
23.03.2020
Emirates ruší lety z Viedne

Dubajská letecká spoločnosť ruší lety až do konca júna 2020.

viac
[Obmedzenia hlási už aj viedenský Schwechat]
19.03.2020
Obmedzenia hlási už aj viedenský Schwechat

Po vzoroch viacerých letísk aj viedenské letisko vstupuje do núdzového režimu.

viac
[Bratislavské letisko je do 27.3. zatvorené]
13.03.2020
Bratislavské letisko je do 27.3. zatvorené

Vzhľadom na situáciu okolo koronavírusu sa Letisko M. R. Štefánika rozhodlo urobiť potrebné opatrenia.

viac
[Aktuálne opatrenia na bratislavskom letisku]
10.03.2020
Aktuálne opatrenia na bratislavskom letisku

Pripraviť sa treba na zrušené lety, vypĺňanie dotazníkov či meranie teploty.

viac

Doprava v Sydney

australia-_8_.jpg

V Sydney existujú Transport Infoline, ktoré poskytujú informácie o linkách autobusov, trajektov a vlakov, ich cestovných poriadkoch a cenách lístkov.

 

Hromadnú dopravu v Sydney tvoria autobusy, trajekty a železnice. Vlaková a autobusová doprava je rýchla a veľmi efektívna. K najlacnejším dopravným prostriedkom patria autobusy a trajekty. Veľmi populárne sú medzi turistami vyhliadkové výlety po meste aj celej Austrálii.

Čo sa týka lístkov, tak ide o integrovaný systém, teda jeden lístok platí v autobuse, trajekte aj vo vlaku. Viac infomácií o hromadnej doprave získate tu.

 

ZĽAVY PRI CESTOVANÍ

SYDNEY PASS

Umožňuje získať zľavy na cestovanie po Sydney, ale aj do rôznych atrakcií. Viac informácií získate tu: http://seesydneypass.iventurecard.com/

V prípade záujmu o zľavovú kartu treba kliknúť na uvedený link. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk nezabezpečuje uvedené služby. 

 

Existujú aj iné typy zľavových kariet, ako napr.:

TRAVEL PASS

Ide o zľavnené cestovné lístky, ktoré možno použiť pri cestovaní mestskou dopravou . Je platný týždeň, ale viac týždňov. Cestovať možno v rámci určenej trasy.

DAY TRIPPER PASS

Je jednodňový lístok na mestskú dopravu.

TRAVEL TEN BUS  PASS

Poskytuje 10 jázd autobusom

FERRY TEN

Poskytuje 10 plavieb trajektom.

Pasy možno zakúpiť v staniciach a v novinových stánkoch.

 

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Autobusovú dopravu v Sydney zabezpečuje State Transit. Len niektoré linky prevádzkujú aj nočné spoje. Viac informácií o autobusovej doprave nájdete na tejto stránke http://www.sydneybuses.info/.

 

TRAJEKTY

Sieť trajektov spravuje Sydney Ferries Trajekty sa nachádzajú v sydneyskom prístave a dopravia vás medzi Circular Quay a cca 30. destináciami počas dňa. Lístky možno zakúpiť priamo na palube alebo v automatoch pri zastávkach trajektov. Loďou sa možno dostať aj na známe pláže Bondi na juhu či Manly na severe. Medzi obľúbené turistami patri a aj miesta Darling Harbour, Taroga ZOO, Watsons Bay. Viac informácií o trajektoch hľadajte na týchto stránkach. http://www.sydneyferries.info/

 

VLAKY

Železničnú sieť prevádzkuje firma City Rail. Táto mala hlavne zabezpečiť rýchlu dopravu medzi mestom a jednotlivými predmestiami. Počas víkendov sú spoje menej frekventované. Lístky je možné zakúpiť si na železničnej stanici.

Jednokaľku a light rail services prevádzkuje Connex Sydney. Jednokoľajka jazdí medzi centom mesta, prístavom Darling a čínskou štvrťou. Light rail service premáva medzi Centrálnou stanicou a Star City. Lístky na vlak možno zakúpiť v automatoch alebo na staniciach. Viac informácií hľadajte tu: www.cityrail.com

 

AUTOM

Dopravu v meste sa mala zlepšiť po Olympijských hrách v roku 2000. K letisku sa možno prepraviť cez tunel Eastern Distributor tunnel. Priame cestovanie z Kings Cross do prístavu Darling zabezpečnuje tunel Cross – City. V meste môže byť aj problém s parkovaním, pretože sú miesta, na ktorých je parkovanie zakázané. Centrálne parkovisko na nachádza na ulici York – Queen Victoria Building (QVB) parkovisko.
Pokiaľ si chcete v Sydney prenajať auto potrebujete medzinárodný vodičský preukaz, vek cca 25 rokov. Hlavnými spoločnosťami na prenájom áut v Sydney sú Avis, Budget, Hertz a Thrifty.

Pokiaľ ste milovníkmi cyklistiky, tak za najvhodnejšie miesto pre tento šport sa považuje okolie Centennial Parku. Bicykle si možno prenajať vo Woolys Wheel a Inner City Cycle.

 

TAXI

Taxíky majú hlavné sídla pri autobusových  a železničných staniciach a pri hoteloch. Jazda taxíkom počas noci je za príplatok. Taxi služby poskytujú spoločnosti Taxis Combined Services a Premier Cabs.

 

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent