Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Laudamotion otvára nové priame linky]
16.12.2018
Laudamotion otvára nové priame linky

Z letiska Viedeň Schwechat pribudne ďalších 8 priamych spojení za skvelé otváracie ceny. 

 

viac
[Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!]
05.09.2018
Horúca Ibiza aj na jeseň za perfektné ceny od 70 EUR!

Nová linka leteckej spoločnosti Laudamotion ponúka aj v jesenných termínoch veľmi lacný spôsob, ako si predĺžiť leto.

viac
[Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov]
21.03.2018
Otváracie hodiny počas veľkonočných sviatkov

Chcete vedieť, kedy nás zastihnete v období veľkonočných sviatkov?

 

 

 

viac
[Z Bratislavy do Turecka novou linkou]
16.03.2018
Z Bratislavy do Turecka novou linkou

Z Bratislavy budú môcť Slováci lietať už aj do Turecka. Spoločnosť Ryanair otvára ďalšiu novú linku. 

 

 

 

viac
[Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!]
02.03.2018
Wizzair prekvapuje! Má 9 nových liniek!

Dobré správy! Pribudne 9 nových liniek do zaujímavých destinácií v Európe!

 

 

 

viac

Múzea a galérie v Sydney

Observatórium
Observatórium

V Sydney sa nachádza niekoľko múzeí a galérií, ktoré určite stojí za to navštíviť. Ponúkame vám, prehľad niektorých z nich.

AUSTRALIAN MUSEUM

Austrálske múzeum je prvým múzeom v Austrálii. Jeho vznik sa datuje rokom 1827 a aj teraz sa radí k najvýznamnejším prírodovedným múzeám v tejto krajine. Zaujme vás na už na prvý pohľad svojím vzhľadom – budova postavená z pieskovca a vstup do nej umožňujú mramorové schody. Hlavným architektom bol Mortimer Lewis, ale po presiahnutí rozpočtu sa ďalším architektom stal James Barnet. V múzeu sa dozviete veľa o Austrálii – mapuje jej históriu od obdobia praveku, jednotlivé expozície sa venujú aj biológii, botanike, životnému prostrediu a kultúrnemu dedičstvu. Dozviete sa tak aj veľa o kultúre pôvodných obyvateľov. Viac o múzeu čítajte tu.

 

SYDNEYSKÉ MÚZEUM 

Toto múzeum tiež ponúka veľmi dobré informácie o histórii Austrálie ako takej. Múzeum nájdete na rohu ulíc Phillip a Bridge Street. Návštevníkom je toto múzeum prístupné od roku 1995. Sídli na mieste, kde stál prvý vládny dom z roku 1788, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. V tomto múzeu sa dozviete o histórii vládneho domu ako takého, ale aj o histórii Sydney, o prvých osídlencoch a ich kultúre. Jednotlivé exponáty vám priblížia život Sydneyčanov, a život mesta ako takého s jeho dopravou, prístavom a pod. V múzeu sa nachádza aj množstvo dočasných výstav. Viac sa dozviete na stránke múzea.

 

SYDNEY BUS MUSEUM

V tomto múzeu nájdete najväčšiu zbierku autobusov, ale aj iných dopravných prostriedkov. Múzeum sídli v Sydney v Old Leichhardt Tramshed. Jeho vznik sa datuje rokom 1986, až do roka 2010 sídli v Old Tempe Tramshed. Väčšina z 90-tich exponátov je pojazdná. Autobus Ruggles z roku 1924 patrí k najstarším exponátom svojho druhu. Najstaršie nákladné vozidlo typu RAF pochádza z roka 1914. V múzeu nájdete aj iné predmety a pod. súvisiace s vozidlami či verejnou dopravou. Viac o múzeu čítajte tu.

 

SYDNEY OBSERVATORY (SYDNEYSKÉ OBSERVATÓRIUM)

Milovníci vesmíru a hviezd si tu isto prídu na svoje. Vďaka prístrojom v observatóriu  možno pozorovať dennú i nočnú oblohu. Pri pozorovaní sa využíva 3D technológia. Ak sa už do observatória vyberiete, bežte si pozrieť aj blízke záhrady, z ktorých sa vám naskytne krásny pohľad na Operu a Sydney Harbour Bridge. Viac na stránke observatória.

 

ART GALLERY OF NSW (GALÉRIA UMENA NOVÉHO JUŽNÉHO WALESU) 

 

Táto galéria sa radí k najprestížnejším v celom Novom Južnom Walese. Obdivovať tu môžete exponáty európskeho aj ázijského umenia. Konajú sa tu pravidelné prehliadky najvýznamnejších predmetov, ďalej prehliadky, ktoré sú zamerané na kultúru pôvodných obyvateľov a iné. Vystavované predmety austrálskeho umenia pochádzajú z rozsiahleho časového obdobia od ranného koloniálneho obdobia až z polovice 20. storočia. Galériu nájdete v The Domain, Art Gallery Road neďaleko Royal Botanic Gardens. Viac info tu.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Sydney:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent