Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Novinka: priame lety z Bratislavy do tureckého Istanbulu s Pegasus Airlines!]
27.03.2024
Novinka: priame lety z Bratislavy do tureckého Istanbulu s Pegasus Airlines!

Na bratislavskom letisku pribudne od mája 2024 nové atraktívne letecké spojenie s Tureckom, a to priamo do Istanbulu. Linka leteckej spoločnosti Pegasus Airlines bude premávať na medzinárodné letisko Sabiha Gokcen (SAW), ktoré je výbornou prestupnou stanicou do mnohých ďalších destinácií v Afrike či v Ázii.

viac
[Párty dovolenka na Ibize teraz s letenkami od parádnych 40 € spiatočne!]
19.03.2024
Párty dovolenka na Ibize teraz s letenkami od parádnych 40 € spiatočne!

Rozmýšľate, kam túto jar vycestovať? Máme pre vás skvelý tip za ešte lepšiu cenu! Zažite nikdy nekončiacu párty a uvoľnenú atmosféru na jednom z najkrajších Baleárskych ostrovov. Letenky na Ibizu teraz navyše zoženiete za perfektnú cenu už od 40 € spiatočne z neďalekej Viedne.

viac
[Úžasný Vietnam z Budapešti od skvelých 519 € spiatočne]
05.03.2024
Úžasný Vietnam z Budapešti od skvelých 519 € spiatočne

Ohromujúca príroda, bohatá história a kultúra, dynamické veľkomestá, či milé dedinky postavené vo výšinách. Aj taký je dobrodružný Vietnam, exotická krajina, ktorá si vás získa na prvý pohľad. Aktuálne si do tejto ázijskej destinácie môžete zaletieť cez hlavnú sezónu s letenkami od Air China.

viac
[To najlepšie z Bukurešti s letenkami od 55 € z Viedne]
29.02.2024
To najlepšie z Bukurešti s letenkami od 55 € z Viedne

Ak milujete históriu, kultúru, architektúru a radi spoznávate nové miesta, budete toto mesto bez davov turistov zbožňovať. Bukurešť sa nazýva tiež "Malý Paríž". Či jej toto označenie právom náleží, sa teraz môžete presvedčiť na vlastnej koži s letenkami z neďalekej Viedne za super ceny.

viac
[Do Londýna z Košíc teraz od 54 € spiatočne!]
22.02.2024
Do Londýna z Košíc teraz od 54 € spiatočne!

Londýn patrí jednoznačne medzi najobľúbenejšie letecké destinácie v našich končinách, preto ceny leteniek do hlavného mesta Veľkej Británie nepretržite sledujeme. Aktuálne sú v ponuke od skvelých 54 € spiatočne priamo z Košíc. Ak chcete zažiť toto mesto s jedinečnou atmosférou, bohatou históriou, množstvom nádherných parkov, umeleckých a kultúrnych podujatí, teraz je ten správny čas na kúpu letenky.

viac

Múzea a galérie v Sydney

Observatórium
Observatórium

V Sydney sa nachádza niekoľko múzeí a galérií, ktoré určite stojí za to navštíviť. Ponúkame vám, prehľad niektorých z nich.

AUSTRALIAN MUSEUM

Austrálske múzeum je prvým múzeom v Austrálii. Jeho vznik sa datuje rokom 1827 a aj teraz sa radí k najvýznamnejším prírodovedným múzeám v tejto krajine. Zaujme vás na už na prvý pohľad svojím vzhľadom – budova postavená z pieskovca a vstup do nej umožňujú mramorové schody. Hlavným architektom bol Mortimer Lewis, ale po presiahnutí rozpočtu sa ďalším architektom stal James Barnet. V múzeu sa dozviete veľa o Austrálii – mapuje jej históriu od obdobia praveku, jednotlivé expozície sa venujú aj biológii, botanike, životnému prostrediu a kultúrnemu dedičstvu. Dozviete sa tak aj veľa o kultúre pôvodných obyvateľov. Viac o múzeu čítajte tu.

 

SYDNEYSKÉ MÚZEUM 

Toto múzeum tiež ponúka veľmi dobré informácie o histórii Austrálie ako takej. Múzeum nájdete na rohu ulíc Phillip a Bridge Street. Návštevníkom je toto múzeum prístupné od roku 1995. Sídli na mieste, kde stál prvý vládny dom z roku 1788, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. V tomto múzeu sa dozviete o histórii vládneho domu ako takého, ale aj o histórii Sydney, o prvých osídlencoch a ich kultúre. Jednotlivé exponáty vám priblížia život Sydneyčanov, a život mesta ako takého s jeho dopravou, prístavom a pod. V múzeu sa nachádza aj množstvo dočasných výstav. Viac sa dozviete na stránke múzea.

 

SYDNEY BUS MUSEUM

V tomto múzeu nájdete najväčšiu zbierku autobusov, ale aj iných dopravných prostriedkov. Múzeum sídli v Sydney v Old Leichhardt Tramshed. Jeho vznik sa datuje rokom 1986, až do roka 2010 sídli v Old Tempe Tramshed. Väčšina z 90-tich exponátov je pojazdná. Autobus Ruggles z roku 1924 patrí k najstarším exponátom svojho druhu. Najstaršie nákladné vozidlo typu RAF pochádza z roka 1914. V múzeu nájdete aj iné predmety a pod. súvisiace s vozidlami či verejnou dopravou. Viac o múzeu čítajte tu.

 

SYDNEY OBSERVATORY (SYDNEYSKÉ OBSERVATÓRIUM)

Milovníci vesmíru a hviezd si tu isto prídu na svoje. Vďaka prístrojom v observatóriu  možno pozorovať dennú i nočnú oblohu. Pri pozorovaní sa využíva 3D technológia. Ak sa už do observatória vyberiete, bežte si pozrieť aj blízke záhrady, z ktorých sa vám naskytne krásny pohľad na Operu a Sydney Harbour Bridge. Viac na stránke observatória.

 

ART GALLERY OF NSW (GALÉRIA UMENA NOVÉHO JUŽNÉHO WALESU) 

 

Táto galéria sa radí k najprestížnejším v celom Novom Južnom Walese. Obdivovať tu môžete exponáty európskeho aj ázijského umenia. Konajú sa tu pravidelné prehliadky najvýznamnejších predmetov, ďalej prehliadky, ktoré sú zamerané na kultúru pôvodných obyvateľov a iné. Vystavované predmety austrálskeho umenia pochádzajú z rozsiahleho časového obdobia od ranného koloniálneho obdobia až z polovice 20. storočia. Galériu nájdete v The Domain, Art Gallery Road neďaleko Royal Botanic Gardens. Viac info tu.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Sydney:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent