Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[V Poľsku vyrastie jedno z najväčších letísk na svete]
29.11.2022
V Poľsku vyrastie jedno z najväčších letísk na svete

Víťazom medzinárodnej architektonickej súťaže na nové letisko Centralny Port Komunikacyjny, ktoré by malo vyrásť neďaleko hlavného mesta Varšava, sa stal britský ateliér Foster + Partners pod vedením známeho architekta Norman Fostera. Letisko CPK by malo byť prepojené aj so železnicou a inými dopravnými spojmi.

viac
[Najnebezpečnejšie letisko na svete? Nájdete ho v Nepále]
22.11.2022
Najnebezpečnejšie letisko na svete? Nájdete ho v Nepále

Je vstupnou bránou na slávny Mount Everest a hrdí sa titulom najnebezpečnejšieho letiska na svete. Pristávanie na ňom je častokrát hotovým adrenalínovým zážitkom. Reč je o jedinečnom letisku Lukla’s Tenzing Hillary v Nepále.

viac
[Na Kanárske ostrovy priamo z Bratislavy za skvelé ceny už od 80 €]
15.11.2022
Na Kanárske ostrovy priamo z Bratislavy za skvelé ceny už od 80 €

Bratislavské letisko ohlásilo priamu linku na Kanársky ostrov Lanzarote už v auguste tohto roka, lietať sa však začína práve od novembra a to vo frekvencii jedenkrát do týždňa. Viete si tak skvele naplánovať jeden- či dvojtýždňovú dovolenku počas zimnej sezóny. Ak snívate o dovolenke pri mori, nemusíte cestovať do vzdialenej exotiky, nádherný španielsky ostrov Lanzarote je na zimnú dovolenku ako stvorený.

viac
[Do Spojených arabských emirátov už cestujeme bez vstupných obmedzení]
10.11.2022
Do Spojených arabských emirátov už cestujeme bez vstupných obmedzení

Pri vstupe do Spojených arabských emirátov aktuálne nie je potrebné preukazovať sa negatívnym výsledkom PCR testu, ani potvrdením o kompletnom očkovaní. Od 7. novembra zrušila táto krajina na Arabskom polostrove všetky covidové opatrenia, ktoré boli zavedené v súvislosti so šírením koronavírusu. Do Abu Dhabi či Dubaja si tak opäť zaletíte jednoducho a pohodlne ako pred pandémiou.

viac
[Rím, Edinburgh, Dubaj či Lanzarote: Kam sa bude lietať z Bratislavy v zime?]
03.11.2022
Rím, Edinburgh, Dubaj či Lanzarote: Kam sa bude lietať z Bratislavy v zime?

S prechodom na zimný čas sa na letiskách zvykne meniť aj letový poriadok. Platí to samozrejme aj pre bratislavské letisko, ktoré si na prichádzajúcu zimnú sezónu pripravilo množstvo zaujímavých spojení. Tešiť sa tak môžete napríklad aj na linku do Ríma, Dubaja, Edinburghu, či na Kanárske ostrovy.

viac

Múzea a galérie v Sydney

Observatórium
Observatórium

V Sydney sa nachádza niekoľko múzeí a galérií, ktoré určite stojí za to navštíviť. Ponúkame vám, prehľad niektorých z nich.

AUSTRALIAN MUSEUM

Austrálske múzeum je prvým múzeom v Austrálii. Jeho vznik sa datuje rokom 1827 a aj teraz sa radí k najvýznamnejším prírodovedným múzeám v tejto krajine. Zaujme vás na už na prvý pohľad svojím vzhľadom – budova postavená z pieskovca a vstup do nej umožňujú mramorové schody. Hlavným architektom bol Mortimer Lewis, ale po presiahnutí rozpočtu sa ďalším architektom stal James Barnet. V múzeu sa dozviete veľa o Austrálii – mapuje jej históriu od obdobia praveku, jednotlivé expozície sa venujú aj biológii, botanike, životnému prostrediu a kultúrnemu dedičstvu. Dozviete sa tak aj veľa o kultúre pôvodných obyvateľov. Viac o múzeu čítajte tu.

 

SYDNEYSKÉ MÚZEUM 

Toto múzeum tiež ponúka veľmi dobré informácie o histórii Austrálie ako takej. Múzeum nájdete na rohu ulíc Phillip a Bridge Street. Návštevníkom je toto múzeum prístupné od roku 1995. Sídli na mieste, kde stál prvý vládny dom z roku 1788, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. V tomto múzeu sa dozviete o histórii vládneho domu ako takého, ale aj o histórii Sydney, o prvých osídlencoch a ich kultúre. Jednotlivé exponáty vám priblížia život Sydneyčanov, a život mesta ako takého s jeho dopravou, prístavom a pod. V múzeu sa nachádza aj množstvo dočasných výstav. Viac sa dozviete na stránke múzea.

 

SYDNEY BUS MUSEUM

V tomto múzeu nájdete najväčšiu zbierku autobusov, ale aj iných dopravných prostriedkov. Múzeum sídli v Sydney v Old Leichhardt Tramshed. Jeho vznik sa datuje rokom 1986, až do roka 2010 sídli v Old Tempe Tramshed. Väčšina z 90-tich exponátov je pojazdná. Autobus Ruggles z roku 1924 patrí k najstarším exponátom svojho druhu. Najstaršie nákladné vozidlo typu RAF pochádza z roka 1914. V múzeu nájdete aj iné predmety a pod. súvisiace s vozidlami či verejnou dopravou. Viac o múzeu čítajte tu.

 

SYDNEY OBSERVATORY (SYDNEYSKÉ OBSERVATÓRIUM)

Milovníci vesmíru a hviezd si tu isto prídu na svoje. Vďaka prístrojom v observatóriu  možno pozorovať dennú i nočnú oblohu. Pri pozorovaní sa využíva 3D technológia. Ak sa už do observatória vyberiete, bežte si pozrieť aj blízke záhrady, z ktorých sa vám naskytne krásny pohľad na Operu a Sydney Harbour Bridge. Viac na stránke observatória.

 

ART GALLERY OF NSW (GALÉRIA UMENA NOVÉHO JUŽNÉHO WALESU) 

 

Táto galéria sa radí k najprestížnejším v celom Novom Južnom Walese. Obdivovať tu môžete exponáty európskeho aj ázijského umenia. Konajú sa tu pravidelné prehliadky najvýznamnejších predmetov, ďalej prehliadky, ktoré sú zamerané na kultúru pôvodných obyvateľov a iné. Vystavované predmety austrálskeho umenia pochádzajú z rozsiahleho časového obdobia od ranného koloniálneho obdobia až z polovice 20. storočia. Galériu nájdete v The Domain, Art Gallery Road neďaleko Royal Botanic Gardens. Viac info tu.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Sydney:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent