Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

Archív správ

Aktuality

[Lietanie postojačky? Čoskoro možno realita]
24.04.2019
Lietanie postojačky? Čoskoro možno realita

Kým pre niekoho je lietanie hobby, pre iného je to skôr stresujúca záležitosť. Málo miesta na nohy, nešťastné stredné sedadlo alebo nepríjemný spolusediaci sú častokrát súčasťou bežného letu. Čoskoro sa situácia môže úplne zmeniť a lety si budeme môcť užívať aj postojačky. Kedysi iba šialený nápad, zachvíľu už možno realita.

viac
[Dnes si pripomíname Deň Zeme. Ktoré sú najzelenšie krajiny sveta?]
22.04.2019
Dnes si pripomíname Deň Zeme. Ktoré sú najzelenšie krajiny sveta?

Ochrana životného prostredia sa stáva čoraz dôležitejšou témou vo viacerých krajinách sveta.

viac
[Veľká noc je za rohom! Vyrazte na spontánny výlet]
17.04.2019
Veľká noc je za rohom! Vyrazte na spontánny výlet

Veľká noc je síce už za rohom, ale na kúpu leteniek ešte stále nie je neskoro.

viac
[Istanbul má od apríla nové letisko]
15.04.2019
Istanbul má od apríla nové letisko

Istanbulské letisko Atatürk zažilo nedávno veľké sťahovanie. Jedno z najvyťaženejších letísk na svete nahradilo nové letisko Istanbul. Hlavné medzinárodné letisko sa presťahovalo na nové miesto.

viac
[Poďte do tepla! Letenky z Bratislavy už od 62 eur]
10.04.2019
Poďte do tepla! Letenky z Bratislavy už od 62 eur

Drink do ruky a pohoda na pláži! Chcete si užiť trochu slnka a dovolenkovej pohody skôr, ako obľúbené dovolenkové destinácie zaplavia masy turistov?

viac

Múzea a galérie v Sydney

Observatórium
Observatórium

V Sydney sa nachádza niekoľko múzeí a galérií, ktoré určite stojí za to navštíviť. Ponúkame vám, prehľad niektorých z nich.

AUSTRALIAN MUSEUM

Austrálske múzeum je prvým múzeom v Austrálii. Jeho vznik sa datuje rokom 1827 a aj teraz sa radí k najvýznamnejším prírodovedným múzeám v tejto krajine. Zaujme vás na už na prvý pohľad svojím vzhľadom – budova postavená z pieskovca a vstup do nej umožňujú mramorové schody. Hlavným architektom bol Mortimer Lewis, ale po presiahnutí rozpočtu sa ďalším architektom stal James Barnet. V múzeu sa dozviete veľa o Austrálii – mapuje jej históriu od obdobia praveku, jednotlivé expozície sa venujú aj biológii, botanike, životnému prostrediu a kultúrnemu dedičstvu. Dozviete sa tak aj veľa o kultúre pôvodných obyvateľov. Viac o múzeu čítajte tu.

 

SYDNEYSKÉ MÚZEUM 

Toto múzeum tiež ponúka veľmi dobré informácie o histórii Austrálie ako takej. Múzeum nájdete na rohu ulíc Phillip a Bridge Street. Návštevníkom je toto múzeum prístupné od roku 1995. Sídli na mieste, kde stál prvý vládny dom z roku 1788, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. V tomto múzeu sa dozviete o histórii vládneho domu ako takého, ale aj o histórii Sydney, o prvých osídlencoch a ich kultúre. Jednotlivé exponáty vám priblížia život Sydneyčanov, a život mesta ako takého s jeho dopravou, prístavom a pod. V múzeu sa nachádza aj množstvo dočasných výstav. Viac sa dozviete na stránke múzea.

 

SYDNEY BUS MUSEUM

V tomto múzeu nájdete najväčšiu zbierku autobusov, ale aj iných dopravných prostriedkov. Múzeum sídli v Sydney v Old Leichhardt Tramshed. Jeho vznik sa datuje rokom 1986, až do roka 2010 sídli v Old Tempe Tramshed. Väčšina z 90-tich exponátov je pojazdná. Autobus Ruggles z roku 1924 patrí k najstarším exponátom svojho druhu. Najstaršie nákladné vozidlo typu RAF pochádza z roka 1914. V múzeu nájdete aj iné predmety a pod. súvisiace s vozidlami či verejnou dopravou. Viac o múzeu čítajte tu.

 

SYDNEY OBSERVATORY (SYDNEYSKÉ OBSERVATÓRIUM)

Milovníci vesmíru a hviezd si tu isto prídu na svoje. Vďaka prístrojom v observatóriu  možno pozorovať dennú i nočnú oblohu. Pri pozorovaní sa využíva 3D technológia. Ak sa už do observatória vyberiete, bežte si pozrieť aj blízke záhrady, z ktorých sa vám naskytne krásny pohľad na Operu a Sydney Harbour Bridge. Viac na stránke observatória.

 

ART GALLERY OF NSW (GALÉRIA UMENA NOVÉHO JUŽNÉHO WALESU) 

 

Táto galéria sa radí k najprestížnejším v celom Novom Južnom Walese. Obdivovať tu môžete exponáty európskeho aj ázijského umenia. Konajú sa tu pravidelné prehliadky najvýznamnejších predmetov, ďalej prehliadky, ktoré sú zamerané na kultúru pôvodných obyvateľov a iné. Vystavované predmety austrálskeho umenia pochádzajú z rozsiahleho časového obdobia od ranného koloniálneho obdobia až z polovice 20. storočia. Galériu nájdete v The Domain, Art Gallery Road neďaleko Royal Botanic Gardens. Viac info tu.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Sydney:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent