Call centrum
02 4445 7777
Po-Pia: 9-18:00, Sob: 10-13:00

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
4240 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2412 prečítaní
Pamiatky v Hongkongu
Pridané dňa: | 5614 prečítaní
Pamiatky v Kodani
Pridané dňa: | 8692 prečítaní
Pamiatky v Helsinkách
Pridané dňa: | 10666 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Jesenný výpredaj od Ryanairu je tu!]
18.09.2019
Jesenný výpredaj od Ryanairu je tu!

Írska nízkonákladová spoločnosť Ryanair spustila jesenný výpredaj leteniek z bratislavského letiska Milana Rastislava Štefánika do viacerých európskych destinácií.

viac
[Skvelá novinka: Do Petrohradu už víza nepotrebujete!]
16.09.2019
Skvelá novinka: Do Petrohradu už víza nepotrebujete!

Rusko od 1. októbra zrušilo pre občanov Slovenskej republiky povinnosť vybavovať klasické drahé víza.

viac
[Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety]
11.09.2019
Na letisku v Piešťanoch už festivaly nebudú, prioritou sú lety

Letisko Piešťany bolo dlhé roky miestom, ktoré si ľudia spájali s obľúbeným Festivalom Grape. Kvôli zvýšenému nárastu leteckej dopravy na letisku si však organizátori budú musieť nájsť iné miesto.

viac
[V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €]
09.09.2019
V zime do tepla! Letenky do Eilatu od 39 €

Izrael sa posledné roky stáva obľúbenou destináciou pre množstvo turistov. Dôvodom sú, okrem iného, aj cenovo dostupné letenky.

viac
[Južná Kórea na jeseň už od 299€!]
04.09.2019
Južná Kórea na jeseň už od 299€!

Do hlavného mesta Soulu bude z Budapešti lietať poľská letecká spoločnosť LOT.

viac

Pamiatky v Sydney

SYDNEY HARBOUR BRIDGE
SYDNEY HARBOUR BRIDGE

V Sydney sa nachádza niekoľko miest, ktoré mapujú históriu tohto mesta. Nie sú to len múzeá, ale aj stavby, ktoré odkazujú na minulosť tohto mesta.

THE ROCKS a CIRKULAR QUAY

Vedeli ste, že nábrežie Circular Quay sa nazýva aj „kolískou Austrálie“? Práve tu v roku 1788 zakotvila flotila britskej posádky, ktorú tvorili trestanci, vojaci a úradníci. Bola tu vyhlásená britská kolónia Nový Južný Wales. The Rocks tvoria pobrežné miesta, ktoré sa nachádzajú v centre Sydney, a tiež sa tu nachádzajú historické budovy Sydney – Cadman´s Cottage (1816). Táto slúžila ako dielňa pre člny, a tiež tu mal svoj domov kormidelník John Cadman. Dnes sa v tejto budove nachádza informačné stredisko Sydney Harbour National Parks.  Na pobreží The Rocks vybudovala britská flotila prvé obydlia. Trestanci tak položili akýsi pôdorys dnešných ulíc na tomto pobreží. Známa je napríklad cesta The Argyle Cut, ktorá je vytesaná do skaly. Jej počiatky siahajú do roka 1843 a práce na jej výstavbe trvali 18 rokov. Štvrť The Rocks uchováva aj v súčasnosti koloniálne doby. Veterný mlyn sa radí k prvým stavbám európskeho typu na tomto mieste. Pre štvrť Rocks sú charakteristické najstaršie reštaurácie v Sydney. Najstaršie budovy okrem spomínanej Cadman ´Cottage sú: Hero of Waterloo, Sydney Observatory, Cadman´s Cottage, Susannah Place.  Počas víkendov sa tu koná trh Rocks Market. Viac informácií nájdete tu.

 

MOST SYDNEY HARBOUR BRIDGE

Tento most bol dokončený v roku 1932. Na to, že v tomto období zúrila hospodárska kríza je teda dôležitou stavbou, kompletná výstavba trvala 8 rokov. Mostom sa spojila južná časť centra mesta  s obytnou štvrťou na severnej strane. Mostom vedie aj železničná trať. Celkové náklady na most dosiahli výšku 6,25 ml. starých amerických libier. Hlavným konštruktérom bol John Bradfield, ktorý dohliadal na celkovú výstavbu mostu. Oblúk mostu sa začal stavať naraz z jedného aj druhého konca, keď sa oba konce spojili začalo sa s budovaním mostového oblúka. Niektorí robotníci pri stavbe mosta našli aj svoju smrť. Most je známy aj pod názvom Coathanger. Tento most patrí k najväčším a najdlhším svojho typu vo svete. V súčasnosti cez most vedie osem pruhov pre automobilovú dopravu a železnica. Most má celkovú dĺžku 1149 metrov, dĺžka oblúka je 503 metrov, pri stavbe mostu použili približne 6 000 000 nitov. Tento most ponúka aj jedinečnú možnosť pozrieť sa na Sydney z jeho výšky, ide o tzv. BridgeClimb a viac informácií nájdete na stránke www.bridgeclimb.com.au a aj na www.sydneyharbourbridge.info

 

SYDNEY OPERA HOUSE

Ide o asi najznámejšiu budovu v Sydney. Je veľmi jedinečná aj svojím vzhľadom. Jej zrod však nebol jednoduchý. Konkurz na jej stavbu bol vypísaný v roku 1957, bolo zaslaných asi 233 návrhov z 23 krajín. Medzi návrhmi sa nachádzal aj ten, ktorý dal podobu dnešnej opere, nezaujal však hneď od začiatku, avšak napokon predsa len návrh  Dána Jorna Utzona, ktorý vraj kopíruje tvar orecha, vyhral. Realizácia stavby trvala 16 rokov počas ktorých sa vyskytlo viacero problémov. Opera sa staval od roku 1957 do roka 1973. Peniaze na stavbu sa získali aj netradične – časť z nich napríklad lotériou. V roku 1966 sa Utzon stavby vzdal kvôli nezhodám s vládou a stavbu namiesto neho dokončili miestni inžinieri na čele s austrálskym architektom. Najviac im dala zabrať konštrukcia bielych „škrupín“, ktorých povrch tvoria svetlé glazované keramické dlaždice. Ich technická konštrukcia bola staticky veľmi náročná. V budove sa nachádza niekoľko divadiel a siení, ktoré sa spájajú tzv. mušľami. Koncertná sála má kapacitu 2690 miest, divadlo poskytuje priestor pre 1547 ľudí, dramatické divadlo 544 sedadiel a ďalšie dve divadlá každé okolo 400 miest. Žulové dlaždice použité na výstavbu stropu sú dovážané zo Švédska a celkovo sa ich minulo 1 056 000. Opera má 185 metrov, budova spotrebuje toľko energie, čo mesto s 25 000 obyvateľmi, na jej dodávku sa spotrebovalo 645 km elektrického kábla. Túto budovu oficiálne otvorila kráľovná Alžbeta II. v roku 1973 a aj v súčasnosti sa táto budova teší veľkej návštevnosti. V roku 2005 bola zaradená do Zoznamu austrálskeho kultúrneho dedičstva a od roka 2007 je súčasťou Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Viac informácií o tejto svetoznámej stavbe nájdete tu.

 

SYDNEY TOWER

Z krytej vyhliadkovej plošiny tejto veže sa vám naskytne neopakovateľný pohľad na mesto. So stavbou veže sa začalo v roku 1975 pričom dokončená bola v roku 1981, jej výška dosahuje 305 metrov a táto výška juradí k druhej najvyššej budove v Austrálii. K veži sa dostanete z Market Streeet alebo Pitt Streeet. Na vrchol sa dostanete buď výťahom alebo pešo po schodoch, pripravte sa však na to, že vaše nohy budú musieť zdolať viac než 1500 schodov. Turisti sa môžu dostať to troch častí veže. Prvé vyhliadkové poschodie sa nachádza vo výške 250 metrov, možno si tu zakúpiť aj nejaký suvenír. Sydney Towe Skywalk je druhá vyhliadková plošina. Táto je otvorená a nachádza sa vo výške 260 metrov. Sem sa dostanú len organizované skupiny. Na samom vrchole sa možno najesť aj v zaujímavej reštaurácii, ktorá je otočná a dá sa do nej až 220 ľudí. Veža je známa aj ako AMP Tower, prípadne Centrepoint Tower. Je to druhá najvyššia vyhliadková veža na južnej pologuli. Viac informácií hľadajte tu.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Sydney:



« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent