Call centrum
02 4445 7777
PO-PIA: 9:00-17:00, SO-NE: zatvorené

Online rezervácia leteniek

[Folder]


Dospelý
16+
Mládežník
12 - 15 r.
Dieťa
2 - 11 r.
Kojenec
0-23mes

Podobné články

[Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad]
28.09.2016
Madeira, ostrov farieb a kvetinových záhrad ...
5072 prečítaní
[Načasujte správne svoju cestu]
03.12.2015
Načasujte správne svoju cestu
2748 prečítaní
Pamiatky v Hongkongu
Pridané dňa: | 6257 prečítaní
Pamiatky v Kodani
Pridané dňa: | 9607 prečítaní
Pamiatky v Helsinkách
Pridané dňa: | 11603 prečítaní
Archív správ

Aktuality

[Ďalšia redukcia letov na bratislavskom letisku. Na mesiac sa ruší Manchester i Londýn-Luton]
29.10.2020
Ďalšia redukcia letov na bratislavskom letisku. Na mesiac sa ruší Manchester i Londýn-Luton

O rušení niektorých pravidelných liniek informovalo letisko Bratislava prostredníctvom sociálnej siete Facebook. Letecké spojenie z nášho hlavného mesta do Londýna-Lutonu tak nebude spoločnosť Wizz Air prevádzkovať od polovice novembra do polovice decembra. V tom istom období sa ruší aj linka z Bratislavy do Manchestru prevádzkovaná nízkonákladovou spoločnosťou Ryanair. Do Dublinu a Londýna-Stanstedu sa z bratislavského letiska dostanete po novom dvakrát týždenne.

viac
[Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!]
23.10.2020
Chuť na dobrodružstvo? Air New Zealand spúšťa záhadné lety!

Letecké spoločnosti prichádzajú s mnohými zaujímavými nápadmi, ako oživiť dopyt po lietaní v súčasnej ťažkej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu. Niektoré aerolinky otvorili vo svojich lietadlách reštaurácie, iné prišli s ponukou leteniek do nikam. Air New Zealand sa rozhodlo do svojho portfólia pridať tzv. lety do neznáma.

viac
[Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku]
15.10.2020
Japonský turista uviazol v Peru, vďaka tomu zažil neuveriteľnú prehliadku

Snáď najnavštevovanejšia peruánska pamiatka výnimočne otvorila svoje brány pre japonského turistu, a to aj napriek tomu, že vstup je tam kvôli pandémii koronavírusu momentálne zakázaný.

viac
[Top dovolenkové tipy na jeseň 2020 s lacnými letenkami]
08.10.2020
Top dovolenkové tipy na jeseň 2020 s lacnými letenkami

Chystáte sa počas jesenných mesiacov na dovolenku, ale ešte neviete kam? Pripravili sme pre vás niekoľko tipov, ktoré zohľadňujú aj aktuálne zmeny na cestovateľskom semafore, vrátane leteniek za skvelé ceny.

viac
[Testovanie na COVID-19 ako bežná súčasť cestovania?]
01.10.2020
Testovanie na COVID-19 ako bežná súčasť cestovania?

Rýchle a spoľahlivé testy pred každým odletom by sa už čoskoro mohli stať bežnou rutinou na letiskách po celom svete, tak ako check-in či bezpečnostná kontrola. Ak by sa takýto postup stal realitou, opäť by sa mohlo naštartovať aj slobodné cestovanie. Medzinárodné združenie leteckých dopravcov dokonca navrhuje, aby boli tieto testy hradené jednotlivými štátmi.

viac

Pamiatky v Sydney

SYDNEY HARBOUR BRIDGE
SYDNEY HARBOUR BRIDGE

V Sydney sa nachádza niekoľko miest, ktoré mapujú históriu tohto mesta. Nie sú to len múzeá, ale aj stavby, ktoré odkazujú na minulosť tohto mesta.

THE ROCKS a CIRKULAR QUAY

Vedeli ste, že nábrežie Circular Quay sa nazýva aj „kolískou Austrálie“? Práve tu v roku 1788 zakotvila flotila britskej posádky, ktorú tvorili trestanci, vojaci a úradníci. Bola tu vyhlásená britská kolónia Nový Južný Wales. The Rocks tvoria pobrežné miesta, ktoré sa nachádzajú v centre Sydney, a tiež sa tu nachádzajú historické budovy Sydney – Cadman´s Cottage (1816). Táto slúžila ako dielňa pre člny, a tiež tu mal svoj domov kormidelník John Cadman. Dnes sa v tejto budove nachádza informačné stredisko Sydney Harbour National Parks.  Na pobreží The Rocks vybudovala britská flotila prvé obydlia. Trestanci tak položili akýsi pôdorys dnešných ulíc na tomto pobreží. Známa je napríklad cesta The Argyle Cut, ktorá je vytesaná do skaly. Jej počiatky siahajú do roka 1843 a práce na jej výstavbe trvali 18 rokov. Štvrť The Rocks uchováva aj v súčasnosti koloniálne doby. Veterný mlyn sa radí k prvým stavbám európskeho typu na tomto mieste. Pre štvrť Rocks sú charakteristické najstaršie reštaurácie v Sydney. Najstaršie budovy okrem spomínanej Cadman ´Cottage sú: Hero of Waterloo, Sydney Observatory, Cadman´s Cottage, Susannah Place.  Počas víkendov sa tu koná trh Rocks Market. Viac informácií nájdete tu.

 

MOST SYDNEY HARBOUR BRIDGE

Tento most bol dokončený v roku 1932. Na to, že v tomto období zúrila hospodárska kríza je teda dôležitou stavbou, kompletná výstavba trvala 8 rokov. Mostom sa spojila južná časť centra mesta  s obytnou štvrťou na severnej strane. Mostom vedie aj železničná trať. Celkové náklady na most dosiahli výšku 6,25 ml. starých amerických libier. Hlavným konštruktérom bol John Bradfield, ktorý dohliadal na celkovú výstavbu mostu. Oblúk mostu sa začal stavať naraz z jedného aj druhého konca, keď sa oba konce spojili začalo sa s budovaním mostového oblúka. Niektorí robotníci pri stavbe mosta našli aj svoju smrť. Most je známy aj pod názvom Coathanger. Tento most patrí k najväčším a najdlhším svojho typu vo svete. V súčasnosti cez most vedie osem pruhov pre automobilovú dopravu a železnica. Most má celkovú dĺžku 1149 metrov, dĺžka oblúka je 503 metrov, pri stavbe mostu použili približne 6 000 000 nitov. Tento most ponúka aj jedinečnú možnosť pozrieť sa na Sydney z jeho výšky, ide o tzv. BridgeClimb a viac informácií nájdete na stránke www.bridgeclimb.com.au a aj na www.sydneyharbourbridge.info

 

SYDNEY OPERA HOUSE

Ide o asi najznámejšiu budovu v Sydney. Je veľmi jedinečná aj svojím vzhľadom. Jej zrod však nebol jednoduchý. Konkurz na jej stavbu bol vypísaný v roku 1957, bolo zaslaných asi 233 návrhov z 23 krajín. Medzi návrhmi sa nachádzal aj ten, ktorý dal podobu dnešnej opere, nezaujal však hneď od začiatku, avšak napokon predsa len návrh  Dána Jorna Utzona, ktorý vraj kopíruje tvar orecha, vyhral. Realizácia stavby trvala 16 rokov počas ktorých sa vyskytlo viacero problémov. Opera sa staval od roku 1957 do roka 1973. Peniaze na stavbu sa získali aj netradične – časť z nich napríklad lotériou. V roku 1966 sa Utzon stavby vzdal kvôli nezhodám s vládou a stavbu namiesto neho dokončili miestni inžinieri na čele s austrálskym architektom. Najviac im dala zabrať konštrukcia bielych „škrupín“, ktorých povrch tvoria svetlé glazované keramické dlaždice. Ich technická konštrukcia bola staticky veľmi náročná. V budove sa nachádza niekoľko divadiel a siení, ktoré sa spájajú tzv. mušľami. Koncertná sála má kapacitu 2690 miest, divadlo poskytuje priestor pre 1547 ľudí, dramatické divadlo 544 sedadiel a ďalšie dve divadlá každé okolo 400 miest. Žulové dlaždice použité na výstavbu stropu sú dovážané zo Švédska a celkovo sa ich minulo 1 056 000. Opera má 185 metrov, budova spotrebuje toľko energie, čo mesto s 25 000 obyvateľmi, na jej dodávku sa spotrebovalo 645 km elektrického kábla. Túto budovu oficiálne otvorila kráľovná Alžbeta II. v roku 1973 a aj v súčasnosti sa táto budova teší veľkej návštevnosti. V roku 2005 bola zaradená do Zoznamu austrálskeho kultúrneho dedičstva a od roka 2007 je súčasťou Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Viac informácií o tejto svetoznámej stavbe nájdete tu.

 

SYDNEY TOWER

Z krytej vyhliadkovej plošiny tejto veže sa vám naskytne neopakovateľný pohľad na mesto. So stavbou veže sa začalo v roku 1975 pričom dokončená bola v roku 1981, jej výška dosahuje 305 metrov a táto výška juradí k druhej najvyššej budove v Austrálii. K veži sa dostanete z Market Streeet alebo Pitt Streeet. Na vrchol sa dostanete buď výťahom alebo pešo po schodoch, pripravte sa však na to, že vaše nohy budú musieť zdolať viac než 1500 schodov. Turisti sa môžu dostať to troch častí veže. Prvé vyhliadkové poschodie sa nachádza vo výške 250 metrov, možno si tu zakúpiť aj nejaký suvenír. Sydney Towe Skywalk je druhá vyhliadková plošina. Táto je otvorená a nachádza sa vo výške 260 metrov. Sem sa dostanú len organizované skupiny. Na samom vrchole sa možno najesť aj v zaujímavej reštaurácii, ktorá je otočná a dá sa do nej až 220 ľudí. Veža je známa aj ako AMP Tower, prípadne Centrepoint Tower. Je to druhá najvyššia vyhliadková veža na južnej pologuli. Viac informácií hľadajte tu.

Uvedené informácie majú len informatívny charakter a boli platné v čase písania článku. CK MALKO POLO, s.r.o. prevádzkovateľ portálu letenky.sk neručí za ich správnosť a aktuálnosť.

Vyberte si lacné letenky do Sydney:« späť

© 1998-2016. Všetky práva vyhradené.          Všeobecné obchodné podmienky  |  Ochrana údajov  |  Kontakt

IATA accredited agent